вторник, 4 февраля 2014 г.

Kasutusalad

Poolmetallühendid tina ja tsirkooniumi onkõrge sulamistemperatuur (2000 ° C ) jaresistentsuse oksüdatsiooni kuumutamisel õhus ja onmitmeid rakendusi.
Tina onkõige olulisem legeerimine komponendivalmistamiseks struktuurilise titaani .
Tinadioksiidi -väga tõhus abrasiivsed materjalid, mida kasutatakse " tasanduse " pinnaoptiline klaas .
Segu tinasoolade - " kollane kompositsioon" - varem kasutatudvärvaine villale .
Tina kasutatakse ka keemilise vooluvõrkuanoodi materjalist nagu mangaan - tina element elavhõbeoksiid - tina element. Paljutõotav kasutada tina -, plii - tina aku näiteksvõrdne pinge võrreldesplii aku, plii- tina aku maht on suurem kui 2,5 korda ja 5 korda suurem energoplotnostyu mahuühiku , sisetakistus on oluliselt väiksem kui see .

Omadused

Keemilised omadused tina . Vastavaltkonfiguratsioonilevälimine elektronideaatomi 5s25r2 Tin kaks oksüdatsioonitasemetega : 2 ja 4 ,viimane on stabiilsem ; ühendit Sn (II ) - tugev redutseerivad ained. Kuiv ja niiske õhk temperatuuril kuni 100 ° C juures oluliselt ei oksüdeeru tina : see kaitseb õhuke , vastupidav ja tihe film SnO2 . Seoseskülma keeva veega Tin stabiilne. Standardi elektroodi potentsiaalhappelises keskkonnas tina võrdne -0,136 . Lahjendatud HCl ja H2SO4 külm Tin aeglaselt tõrjub vesinik , moodustades vastavalt kloriid ja sulfaat SnCI2 SnSO4 . Inkuuma kontsentreeritud H2SO4 kuumutades tina lahustab moodustamaks Sn ( SO4 ) 2 ja SO2 . Külmale ( 0 ° C ), lahjendatakse lämmastikhappe mõjubtina pooltreaktsioon:
4SN + 10HNO3 = 4SN ( NO3 ) 2 + NH4NO3 + 3H2O


Füüsikalised omadused Tin . Tin kaks polümorfidena . Kristalsed tavaline β - Sn ( valge tina ) ja tetragonal perioodidega = 5813 Å ,= 3176 Å , tihedus 7,29 g/cm3. Madalamal temperatuuril 13,2 ° C stabiilne α - Sn ( hall tina ) kuupmeetri teemant -tüüpi struktuuri ja tihedusega 5,85 g/cm3. Päevavalguses β -> α kaasas muundamiseksmetalli pulber. St 231 ° C 9 , 2270 kt ° C. Joonpaisumistegurite 23.10 -6 ( 0-100 ° C ) , erisoojus ( 0 ° C ) 0,225 kJ / ( kg · K) , st 0,0536 cal / ( g · ° C ) , soojusjuhtivus ( 0 ° C) 65,8 W / ( m · K) , mis on 0,157 cal / ( cm · sek · ° C ) , elektrilise takistusega ( 20 ° C ) 0,115 x 10-6 ohm · m , mis on 11 5,10 -6 ohm cm Tõmbetugevus 16,6 MN/m2 ( 1,7 kg/mm2 ) , pikenemine 80-90 % ; Brinelli 38,3-41,2 MN/m2 ( 3,9-4,2 kgs/mm2 ) . Kui painutatud vardad Tin kuuldav prõks iseloomulik vastastikune hõõrdumine kristalliidid .

Saamine

Ettevalmistamine tina . Tin Tin saadakse vähendades kivi kivisüsi kaevanduses või ahjude :

SnO2 + 2C = Sn + 2CO .

Enne kui muuta ahju tinamaagi " rikastada " , st ilma suuremate saastumise mehhaaniliselt või keemiliselt osa (eemalda väävli ja arseeni kaltsineerimisaste ) .

Tulemuseksvähendaminetina räbu kivi sisaldab , nagureeglina palju tina ,viimast saab ekstraheeridameetodi taastamise, st põlemine sulatusahju lisamisega lubi ja süsiniku ( 1 ) , võisadestamise meetodit , st legeerimine raua ja söe jäägid ( 2 ) :

SnSiO3 + CaO + C = Sn + SaSiO3 + CO ( 1 )

SnSiO3 + Fe = FeSiO3 + Sn ,

SnO2 + 2C = Sn + 2CO ( 2 )

Avastamine

Tina on üksvanim keemilised elemendid , mida kasutatakse inimeste poolt . Ajaloolased prelpolagayut , siis h tina märk mees üle 6000 aasta . Looduses tina toimub peamiselt kujul kassiteriit ( SnO2 ) tina mineraal . Ettevalmistamine tina oli laialdaselt kasutusel India , Pärsia , Vahemere rannikul morya.S tina mees poznakomilya peaaegu samaaegselt vask . Vase ja tina sulam saadud bronzu.Olovo - sulatama mitte ainultmainitud piirkondades , vaid ka Suurbritannias. In16. sajandi tina kasutati Mehhiko tootmiseks münte.

Levimus

Kõige tähtsam ja peaaegu ainuke tinamaagi on tinstone (kassiteriit) SnO2. Esmases maavaralasundia leida teistest liikidest peamiselt graniidi ("kaevandamise Tin"), ja see on korduva hoiused ("seep tina") kujul väikeste terad, mis on tihedalt segada liiva või savi, milles tinasisaldust maagid olulised metal on sageli väga väike, kuid net süsinikdioksiid sisaldab 78,62% tina.

Tina

Tina - 14 element perioodilisuse tabeli keemilisi elemente ( vananenud klassifikatsioon - peamine element alagrupi IV rühm) ,viies tähtaeg , mille aatomnumber 50 . Viitab rühmale Kergmetallivaluteenused . Normaalsetes tingimusteslihtne aine tina - plastiline , plastsed ja kergesti sulav metall läikiv hõbe värvusega . Tin moodustab kaks allotropic muudatused: 13,2 ° C allastabiilne α - tina ( hall tina ) kuubikuline võre teemant üle 13,2 ° C stabiilne β - tina ( valge tina ) , mille tetragonal kristall

Kasutusalad

Tänukompleksi omadused laialdaselt jaotunudtermilise seadmed.
Alumiinium ja tema sulamid säilitavad oma tugevuse krüogeensetes temperatuuridel. Kuna see on laialdaselt kasutatud krüogeenika .
Kõrge peegeldusvõime koos odavus ja lihtsus pritsimine muudab alumiinium ideaalne materjal valmistamiseks peeglid .
Inehitusmaterjalide tootmine nagu puhub agent .
Aluminizing annavad korrosiooni ja tagi vastupanu terase ja muude sulamite , nagu klapid kolbmootoriga , turbiinide labad, naftaplatvorme soojusvahetite , samuti asendamiseks tsinkimist .
Alumiinium sulfiid kasutataksetootmiseks vesiniksulfiidi.
Lähen teadustöö arengule alumiinium vahteriti vastupidav ja kerge materjal 

Saamine

Tänapäevaste väljamõeldis, Hall - Héroult' protsess [et] töötati iseseisvalt American Charles Hall ja prantslane Paul Héroult' 1886. Koosneb lahustab alumiiniumoksiid Al2O3 Sulatatud krüoliidis Na3AlF6 järgneb elektrolüüsi abil tarbitav grafiitelektrood või koksi . See meetod elektrienergia tootmisel on kulukas ja seetõttu kasulik nõudluse allesXX sajandil.
Tootmiseks 1000 kg alumiiniumi roughing nõuab 1920 kg alumiiniumi , krüoliidis 65 kg , 35 kg alumiiniumi fluoriid , anoodi mass 600 kg ja 17000 kWh DC võimu. [ 3 ]
Laboratoorsed tootmismeetodiks alumiiniumist pakutakse Friedrich Wöhler 1827 , see põhinebvähendamise metallilise kaaliumi ( kuumutadesreaktsioon kulgeb ilma õhu ) :
AlCl3+3K ---- > 3KCl + Al

Avastamine

Esimese alumiiniumist saadi Taani füüsik Hans Oersted 1825 tegevus kaaliumi amalgaam alumiiniumkloriidi järgnes aurustamine elavhõbedat. Element nimi on tuletatud ladinakeelsest. aluminis - alum.

Levimus

Aluminium iseloomuga. Maakoore alumiinium väga palju : 8,6 % massist. Ta esikoht kõigi metallide ja muude elementidekolmas ( peale hapniku ja räni ) . Aluminum kaks korda rauda, ​​ja oli 350 korda suurem kui vask, tsink , kroom, tina ja plii koos! Nagu ta kirjutas rohkem kui 100 aastat tagasi oma klassikalises õpiku põhimõtted keemia Mendeleev , kõik metallid " alumiinium on kõige levinum laadi, on piisav, et näidata, et see on osa savi , nii selge oli üldine levik maakoores alumiiniumi . Alumiinium, metall või alum ( alumen ) , sest muidu nimetatakse savi , mis on leitudsavist. "

Omadused

Füüsikalised

Alumiinium on suhteliselt pehme, vastupidav, kerge, plastne ja hästi sepistatav metall mille värvus varieerub hõbedasest mattja hallini, olenevalt pinna karedusest. Alumiinium ei ole magneetilinening süttib raskelt.
Puhas alumiinium on suhteliselt hea nähtava valguse ning ülihea infrapuna kiirguse peegeldaja.
Puhta alumiiniumi voolavuspiir on 7–11 MPa ning sulamite oma 200 – 600 MPa. Alumiiniumi tihedus ja jäikus on umbes 1/3 terase omast ning see on kergesti pressitavvalatav ja freesitav.
Alumiinium on väga hea soojuse ja elektrijuht, omades 59% vase soojuse- ja elektrijuhtivus võimest, 3 korda väiksema tiheduse juures. Alumiinium on suuteline olema ülijuht
http://www.spruto.tv/videos/51212/magnitnye-svoystva-alyuminiya-fizicheskie-opyty/ 

Keemilised

Alumiiniumil on ülihea vastupidavus korrosioonile kuna oksüdeerumisel tekib õhuke, pindmine alumiiniumoksiidi kiht mis takistab edasist oksüdeerumist. Kõrge tugevusega alumiiniumi sulamid on korrosioonile rohkem vastuvõtlikumad
Tänu oma korrosioonikaitsele on alumiinium üks väheseid metalle mis säilitab oma hõbedase läike pulbrina. Selle pärast on alumiinium oluline komponent hõbedastes värvides.
Alumiiniumi reageerimisel veega on võimalik toota vesiniku.
2 Al + 3 H2O → Al2O3 + 3 H2
http://www.youtube.com/watch?v=r4p1eWZAuc0   

Alüminium

Alüminium
Alumiinium on keemiline element järjenumbriga 13, hõbevalge, ne mepehmeplasttall.
Alumiinium on kolmas kõige levinum element (hapniku ja räni järel) ja kõige levinum metallne element maakoores (8,3% massist).
Alumiinium on keemiliselt sedavõrd aktiivne, et seda ei praktiliselt ei leidu puhtal kujul. Siiski leidub seda umbes 270 erinevas mineraalis. Põhiliseks alumiiniumi maagiks on boksiit.
Alumiiniumil on üks stabiilne looduslik isotoop massiarvuga 27. Radioaktiivne isotoop massiarvuga 26 tekib looduses kosmiliste kiirte mõjul.
Alumiiniumil on metalli kohta märkimisväärselt madal tihedus ja hea vastupidavus korrosioonile. Alumiinium ja selle sulamid omavad väga olulist rolli lennunduses ja muudes transpordi sektorites. Kõige kasulikumad alumiiniumi ühendid ,vähemalt kaalu poolest on oksiidid jasulfaadid.
Vaatamata alumiiniumi suurele levikule looduses, ei ole teada ühtegi eluvormi mis tarbiks alumiiniumi soolasid. Tänu oma suurele levikule on alumiiniumiühendite bioloogiline kasulikus siiani teadlaste huviobjektiks.